6 Ocak 2017 Cuma

INBRED (2011)

Inbred, akraba evliliği mahsulü ortaya çıkmış, kafadan sıyrık kişiler için kullanılan bir kelime. Şimdi sizleri götüreceğim bu kasabadaki insanlar da birbirleri ile düzüşmekten ortaya çıkmış, kafaları kıyak ve sıyrık bir kasaba halkı. Başınıza oldukça iş açabilirler.

Zaman zaman filmin videolarını paylaştığım için bana sıkça sorulan sorulardan biri de “bu filmi nerden izleyebiliriz?” oluyor. Filmin neredeyse tüm ölüm sahnelerini izlediğim için filmi izleme gereği de pek duymamıştım ama en sonunda ben de cesaret edip bu çılgın ölüm sahnelerinin olduğu filme bakayım dedim. Doğru, filmi altyazılı olarak bulabilmek neredeyse imkânsız. Torrent yöntemi ile bulunabiliniyor fakat bu kez yine altyazı soru karşımıza çıkıyor. Ha, İngilizceme güveniyorum derseniz torrentle de indirip izleyebilirsiniz. Ama ben bir siteden altyazılı bir şekilde filmi buldum ve linki hemen aşağıda, kırmızı renkle yazdığım linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Korkukolik abinizin bu hizmetini de unutmayın.

Filmdeki cinayet sahneleri oldukça orijinal ve eğlenceli. Wrong Turn/ Korku Kapanı serisindeki yamuk suratlı tipleri andırsalar da tip olarak onlardan daha tipleri düzgün bunların. Fakat tehlike olarak birbirleriyle yarışırlar. Asla merhamet ve acıma duyguları yok ve öldürme teknikleri de oldukça yaratıcı. Ölümü eğlenceye çevirmiş bir kasaba halkı ile tanışmak istiyorsanız filmden size hemen bahsedeyim ve hemen arkasından linke tıklayarak filmin tadını çıkartın.

Başlarında iki bakıcısı olan 4 sorunlu (kafadan) genç, ruh hallerine iyi gelir düşüncesiyle, hafta sonunu bir kasabada geçirmeye karar verirler. Adı Kirli Delik olan bir kasabanın kafadan çatlak kişilere nasıl iyi gelebileceği konusunda hiçbir fikrim yok. Kirli delik, ter edilmiş gibi görünse de kasaba halkı pek göze gözükmeyi seven kişiler değillerdir.


Kasaba halkı ile ilk buluşmayı bir barda gerçekleştiren bizim ekip, dişlek kasabalıların kötü bakışları altında barda vakit geçirirler. Kendi aralarında eğlenmeye çalışan bizim ekip, arkadan onlara sinsice ve kısık gözlerle ve somurtuk bir yüz ifadesi ile bakan çatlak kasabalıların farkında değillerdir. Barda eğlenen ekibimizi bekleyen bir eğlence daha vardır: Ölüm Kumpanyası. Ve bu kez oyuncular kendileri olacaklardır. Kasaba halkı tüm çılgınlıkları ve yaratıcılıkları ile her şeye hazırdır. Çünkü onlar kasabalarına gelen yabancıları asla sevmezler. Herkese iyi seyirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder