5 Kasım 2015 Perşembe

GASSAL GELİYOR

Dinsel temalı filmlere baktığımızda karşımıza çıkan sonuç genelde cinlerden ibaret kalırken, Gassal biraz daha farklı film olacağa benziyor. Ölüleri kefenleyen, yıkayan bir kişi üzerinden hareket edip, bir korku filmi yapmak oldukça akıllıca.  Az önceki cümleyi okurken bile tüyleriniz ürpermiş olmalı. Kim bilir, belki ileride bir mezarlık bekçisi bile bir korku filmine dâhil edilebilir. 1994 yapımı Nightwatch filmini hatırlayın. Ek iş yapmak için bir morgda gece bekçiliği yapan bir adamın hikâyesi vardı filmde. Filmin daha yeni versiyonu ise 1997’de çekilmişti.


Gassal kelimesini incelediğimiz zaman, öldüğümüzde kıçımıza pamuğu tıkan kişi anlamına geliyor. Bizi yıkayacak, kefenleyecek, güzelce ilaçlayıp, son yolculuğumuza misler gibi gitmemizi sağlayacak olan kişi Bu kişilerin gece yattıklarında psikolojilerini düşünemiyorum. Kıçıma pamuk mu tıkatsam, yoksa tamamıyla içimi pamukla doldurtup, beni bir köşede bal mumu heykel gibi koydurtsam mı bilemedim. Neyse buna sonra karar vericiiiim. Filmin gösterim tarihi 18 Aralık olarak belirlenmiş. Gassal filminin basın bülteni elime ulaştı ve filmin konusu hakkında şimdi sizlere biraz bilgi vereyim. Daha doğrusu basın bültenini olduğu gibi aktarıyorum.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Alper Kıvılcım’ın yazdığı drama&gerilim türündeki Gassal’ın çekimlerine başlandı. Başrollerini Ayhan Eroğlu ve Nilay Olcay’ın paylaştığı film küçük bir köyde geçiyor.

İnfomedya Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği filmin diğer oyuncuları Hatice Yıldız, Alican Çokoğur, Mustafa Çelik ve Muratcan Bozaslan.

FİLMİN KONUSU


Gassal Abbas ücra bir köydeki evinde kendi başına yaşamaktadır. Evin en alt katını gasilhane olarak kullanan Abbas burada köyün erkek ölülerini yıkar ve kefenler. Şehir hayatından bıkan Akay’ın yolu Abbas’ın yaşadığı köyden geçer. Akay’ın ilk başta bir tek gece için misafir olacağını sanan Abbas durumun gidişatından huzursuz olur ama kendini bu gidişattan alamaz da… Annesinin kâbusu Abbas’ın peşini bırakmazken an ve an yaşanan gelişmeler her şeyin açıklığa kavuşmasını sağlayacaktır. Kim masum ya da kim daha kötü anlamanın tek yolu yüzleşmektir… Bu yüzleşme seyirciye korku ve gerilim dolu anlar yaşatacaktır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder