6 Kasım 2015 Cuma

AMERICAN HORROR STORY: HOTEL/5.BÖLÜMAMERICAN HORROR STORY: HOTEL/5.BÖLÜM

“Tanrıçalar fısıldamaz, çığlık atar.”

Beşinci sezonun her bölümünde bir yâda birkaç karakteri daha yakından tanıyıp, geçmişine doğru yolculuğa çıkıyoruz. Hotel Cortez’in ucubelerinin geçmişlerine, onlarla birlikte yolculuğa çıkınca bizi şaşırtacak hayat hikâyelerinin olduğunu görüyoruz.Resepsiyon biraz boş kalınca, Iris’in yerine bakan Liz, Irisin otele zor bela geri dönmesiyle Iris’e karşı biraz bozuktur ama Iris’in boktan halini görünce ona acır ve ona yol yordam göstermeye karar verir. Iris, vampir oğlunun, kendisini ısırmasıyla bir vampire dönüşmeye başlar ve insan hali ile yeni vampir kimliği arasında bir bocalama yaşar, ne yapacağını bilemez. Zamanında kendisi gibi bocalayan biri daha vardır: Barmen Liz.

İris, otele gelen ve kendini bir bok sanan iki zengin züppesi tarafından bildiiin itin götüne sokulup çıkarılır.  Iris’le dalga geçip, ona ezik muamelesi yaparlar. Liz’in etkileyici hayat hikâyesinden yola çıkarak, Iris kendini tekrar keşfeder ve bu iki züppeden intikam almak için bir ölüm makinesine dönüşür.

Dedektif John cephesinde işler yine karmakarışıktır. Hotelin ağlak gözü keş Sally ile takıldığı sürece dedektifin kafası karmaşadan kurtulacağa benzemiyor zaten. Sally’nin sahnelerini ne zaman izlesem, kadının ne dediğinden bi halt anlamıyorum açıkçası. Kendi konuşup, kendi dinliyor zavallı. Kendi dünyasında mutlu görünüyor.

Dedektifin eski karısı da yıllar önce kaybettiği çocuğuna kavuşabilmek adına vampir olup Kontes’e hizmet etmeyi kabul etmişti. Bu bölümde vampir oğlu ile hasret gideren doktor anne, yeni vampir çocukların çoğalması için elinden geleni yapıyor. Hasta bir çocuğu serumuna kendi kanından koyarak çocuğu da vampire çevirerek işe başladı.


Bu arada Iris’in vampir oğlu, Kontes’in yanından siktir ettiği eski kırığı Donovan,  eski film yıldızı Ramona’dan yardım dillenmeye ve onu, Kontes’ten intikam almak için kendi safında tutmaya çabalaması devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder