19 Kasım 2015 Perşembe

AMERICAN HORROR STORY: HOTEL 7.BÖLÜM

AMERICAN HORROR STORY: HOTEL 7.BÖLÜM

Hotel Cortez’in sırları açığa çıkmaya devam ederken, her hafta taşak geçtiğim polis memuru arkadaşımız giderek kafayı tırlatmaya başlıyor gibi. Bol sevişmeli bir altıncı bölüm sonrası bu kez de bol kanlı bir bölüme merhaba dedik.Kontes ağırlıklı bir bölümdü ve onu dehşete düşüren bir sırrın ortaya çıkması bizleri de şaşırttı. Biliyorsunuz ki otelin keşfedilmesi gerekilen pek çok ürkütücü odası ve koridoru var. Zaman zaman bu odaların ne şekilde kullanıldıklarını farklı hikâyelerle izliyoruz. Yedinci bölümün başlangıcı da otelin yeni sahibi, aynı zamanda Kontes’in yakışıklı pilici, parlak popolu Will’in – bir insan ancak bu kadar analiz edilebilirdi – otelde yaptırdığı tadilat sonucu, işçilerin ortaya çıkardığı çelikten yapılmış bir duvarın ortaya çıkmasıyla, bu odanın ardında yatan bir sır ortaya çıkıyor.

Geçmişe gidiyoruz ve dağılıyoruz. Dağılıyoruz, çünkü olaylar o kadar iç içe girmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor ki götü-başı dağıtan diziyi toparlamak ne mümkün. En iyisi ben anladığım kadarını yazmaya çalışayım.

Gizli odanın açığa çıkmasıyla, Kontes’i bir göt korkusudur alıyor. Kontes geçmişine yolculuk yapıp, bazı olayları, aşklarını ve intikamlarını anımsıyor.
Yıl yine bilmem kaç ve Kontes, tüm toyluğu ile bir film setinde figüranlık yapıyor. Filmin başrol oyuncusu olan herife âşık olunca, ondan gelen teklif karşısında dayanamayıp, evine gidiyor. Bir de herifin karısı pat diye ortaya çıkınca üçlü bir grup seksin ardından evden ayrılıp, başka bir gün, seri katil Mr.March’ın bir partsine katılıyor. Parti de âşık olduğu aktörün öldüğü haberini alınca karaları bağlayan Kontes için yaşamanın bir anlamı kalmıyor ve tam kendisini pencereden aşağı atacakken, Mr. March karıyı yakasından tutup kurtarıyor.

Tabii bu kurtarmanın bir nedeni de Mr.March’ın Kontes’ten hoşlanmasından kaynaklanıyor. Bir süre sonra aktörün yaşadığı, bunun bir oyun olduğu ortaya çıkınca, aktör ve Kontes karşılaşıyorlar. Duruma çok sevinen Kontes, zilleri takıp göbek atıyor fakat gözü dönmüş seri katil Mr.March’ın durumdan haberdar olması aktör ve karısı için iyi bir şekilde sonuçlanmıyor.


Ve tekrar günümüze dönüyoruz. Mr. March, eski karısı olan Kontes’in, otelin yeni sahibi Will ile evleneceğini ve ilk kez gerçek aşkı bulduğunu, Kontes ile yediği bir yemekte kendisinden öğrenir. Gözlerini kısan Mr.March, bu duruma çok sevindiğini, fakat bunun bedelinin de çok ağır bir şekilde Kontes’e ödeteceğinden emin bir vaziyettedir. Bu bölümün sonunda hem bizi hem de Kontes’i büyük bir sürpriz beklemektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder