13 Kasım 2015 Cuma

AMERICAN HORROR STORY: HOTEL / 6. BÖLÜM

AMERICAN HORROR STORY: HOTEL / 6. BÖLÜM

Eveeet bir bölüm daha geldi geçti önümüzden. Kontes’in orospuluklarından artık illallah eden otel sakinleri yavaş yavaş Kontes’e baş kaldıracak gibi görünüyor. Bir sonraki bölümlerde Kontes’in başı iyicene ağrıyacak gibi duruyor.Her bölümde olduğu gibi bu bölümde de yine bir kişinin geçmişine yolcuk yapıyoruz. Bu kez bu konuda sırasını savan Kontes’in geçmişine giderek, neden bu kadar çocuklara karşı bu kadar hassas olduğunu öğreniyoruz. Yalnız,  Lady Gaga beni giderek hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. İlerleyen bölümlerde, ilk bölümlerin acemiliği gider ve daha iyi bir oyunculuk ortaya çıkar dedim ama oyunculuğu giderek beter hale geliyor. Bundan da anlıyoruz ki, her star kendi kulvarında star. Lady Gaga hayranı yeni yetmeler bana kızmayın ama götten bacaklı Gaga’nız giderek çuvallıyor.

Komple bir sezon çekilip tv’ye verildiğini bilmesem, beşinci bölümde reytingler azaldığı için altıncı bölümü pornoya bağladılar diyecem. Altıncı bölümü izlerken ilk 30. dakikada 6. orgazmımı yaşayarak diziyi izledim. Kontesinden tutun dedektifine kadar herkes baldır bacak sevişip, oteli yerle bir ettiler. Şehvetin ve aşkın dorukta yaşandığı bir bölümü geride bırakırken, yedinci bölümde ahlak zabıtalarının otelin kapısına dayanması an meselesi.

Bizim dedektif güya olayları çözmek için otelde kalıyor ama kendisi olayların içinde yok olup gitmeye devam ediyor. Vampire dönüşen oğlu ve karısını pilavcı arabası gibi camdan bir tabutun içinde görünce çok şaşıran dedektif, her bölümde olduğu gibi yine başı dönüyor ve pat diye bayılıyor. Her bölümde, gördüğü korkunç görüntüleri hatırlamasın diye dedektifi bayıltıp yatağına yatırıyorlar. Ay bu garibim de uyandığında her şeyi bir kâbus zannedip, gerçekle hayal arasında kalıp karar veremiyor.

Kontes’in otelden kısa bir süreliğine ayrılmasını fırsat bilen Tristan ve Liz, birbirlerinin iç dünyalarına yaptıkları yolcuktan sonra aslında birbirleri için yaratılmış olduklarını anlarlar ve kolları ve donları sıyırıp ilk sevişmelerini yaparlarken birbirlerine de âşık olurlar. Yine otelde meydanın boş kalmasını fırsat bilen Donovan ve eski film yıldızı, Kontes’in belalısı Ramona, otele gelip, Kontesten intikam almak için Kontes’in çocuklarına musallat olurlar.
Her şey iyi tamam da, bu bölümde otelde türeyen iki genç kız ortaya pat diye çıkıp, kendilerine otelde kalan müşterileri öldürmek gibi bir amaç takındılar, onu anlayamadım.

Tristan ve Liz cephesinde durumlar korku doludur, çünkü Kontes paylaşmasını sevmeyen bir kadın olduğu için Tristan’ı Liz’e verecek midir, yoksa kendi cezalandırma yöntemlerini mi kullanacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder