2 Kasım 2015 Pazartesi

AMERİCAN HORROR STORY: HOTEL/ 4.BÖLÜM

AMERİCAN HORROR STORY: HOTEL/ 4.BÖLÜM

Dördüncü bölümdeki Yaramazlık Gecesi buluşması her ne kadar kulağa ilginç, buluşma yemeğindeki katillerin ise gerçek hayattaki katillerden oluşması da bir o kadar güzeldi. Ama Yaramazlık Gecesi buluşması sahnesinin uzatılması da benim açımdan bir o kadar sıkıcıydı.


Bu bölümde gerçek hayatta da yer alan bir seri katilin, Richard Ramirez’in otele gelip, yaramazlık gecesi için kaydını yaptırması ile başlıyor. Liz Taylor’un etkisi altında kalan ve onun gibi davranan İlginç keltoş barmenimiz, resepsiyonist ablamız Iris’in bir geçen bölümde fazla uyuşturucudan tahtalıköyü boylamasından dolayı, barmenin resepsiyona geçmesi gözümden kaçmadı.

Bu bölümde yine bir karakterin, otelin kakılmışı olan temizlikçi ablamızın geçmişine giderek başına gelen olayları ve onu otele bağlayan sebepleri öğreniyoruz. Kendisini banyoya kapatıp, yine kanlı gömlekleri çitileyerek vaktini geçiren temizlikçi kadın, kanlı bir çarşafın etkisi altında kalarak geçmişe gider ve oğlunun başına gelenleri hatırlar. Bir cadılar bayramında oğlunu kaybettiğini anladığımız kadının odasını dedektifimiz John ziyaret edince, o da dedektife başına geçen olayı anlatır ve böylelikle aralarındaki ortak nokta ortaya çıkar. Her ikisinin de oğlu kayıptır. Temizlikçi kadın aniden kendine gelince, yaramazlık gecesi için hazırlık yapması gerektiğini söyler ve hemen John’nun yanından ayrılır.


Bütün bunlar olurken, John’nun karısı, otelde yıllar önce kaybettikleri oğlunu bulunca eve getirir fakat oğlunun artık eskisi gibi olmadığını köpeklerinin kanını emdiğinde anlar. Oğlu artık vampirdir ve onun annesi otelin sahibesi Kontestir. Çocuk, ben annemi istiyorum diye tutturunca, kadın da senin annen, benim der ama çocuk otele geri dönmek ister. Çocuğu otele geri getiren acılı anne, kontesten hesap sorar ve bir vampire yapılmaması gereken bir şey yapar; ona silah doğrultur. Kontes’de o silah çok da zikimde der ve ona oğlu gibi ölümsüz bir hayat teklifinde bulunur. Oğluna yakın olmak isteyen anne ise Kontes’e çalışmak şartıyla ve oğluna yakın olabilmek adına bu durumu kabul eder.

Florida otobanının tanınmış orospularından kadın seri katil Aileen Wournos’ da Yaramazlık Gecesi için otele gelen seri katillerdendir. Barda dedektif ile karşılaşınca, dedektif onun cadılar bayramı için kostüm giymiş biri olduğunu düşünür. Bu arada dizide Aileen Wournos’u canlandıran Lily Rabe’nin oyunculuğunu beğendiğimi hemen belirteyim.Peki nedir bu Yazamazlık Gecesi. Her sene Halloween’den önce otelin baş kötülerinden Mr. March, ölmüş yâda yaşayan tüm seri katilleri toplayarak kendi aralarında tombala oynayıp, belirledikleri bir kurbanı masaya getirip, tüm konukların bu kurbana toplu olarak dalmasıyla son bulan psikopat bir gecedir. Fakat bu seneki Yaramazlık Gecesinin bir farkı daha vardır; konuklar arasında dedektifimiz John’nunda misafir olarak yer alması. İzleyin ve görün bakalım yemekte neler olmuş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder