19 Ekim 2015 Pazartesi

AMERICAN HORROR STORY:HOTEL/ 2. BÖLÜM

AMERICAN HORROR STORY:HOTEL/ 2. BÖLÜM

İlk bölümde başlıca karakterleri ve ürkütücü oteli biraz tanımıştık. İlk bölümde fazla gözükmeyen götten bacaklı Lady Gaga, ikinci bölümde biraz daha fazla görünmeye başlayınca, o uyuz oyunculuğu biraz daha gözümüze gözümüze girmeye başladı.
İkinci bölümde ise sadece  otelin gelmişini geçmişini değil, aynı zamanda bazı karakterlerin de geçmişine doğru gidip, onları tanıma fırsatını yakalıyoruz.
Otelde işlenen cinayetlerin ardından otele gelip, otelin geçici misafiri olan dedektifimiz, oteli tanıyabilmek için bir keşfe çıkar fakat, resepsiyon görevlisi Iris ile karşılasınca onu sorgulamak ister. Bu konuyla ilgili Nuh diyip peygamber demeyen Iris’in ise ağzını bıçak açmaz. Dedektife söyleyebileceği tek şey; bu otelde olup bitenleri anlayabilmenin tek yolu, bu otelin geçmişini araştırmaktır. Ve başlar otelin gelmişini, geçmişini, yedi ceddini anlatmaya.

Korkunç cinayetler işlemekten zevk alan bir adam olan Mr. James March, cinayetlerini daha pratik işlemek adına yaptırdığı otelin karanlık taraflarını bizlere anlatırken, dedektif de duyduğu bu hikaye karşısında donup kalır. Bu arada dedektifin de geçmişine giderek, uzunca bir zaman önce oğlunu bir parkta kaybettiğini ve bir daha asla bulamadığını görüyoruz. Dizinin 2. Bölümünde dedektifin oğlu ile ilgili bazı sürprizler de bizi bekliyor. Bunun dışında, elinde malborası eksik olmayan, otelin en kafası güzel ablası Sally ile dertleşen dedektif arasında karanlık bir ilişki başlayacaktır.


İlk bölümde oldukça sessiz sakin olan otelimiz, ikinci bölümde özel bir moda defilesi için kiralanıyor ve ortalık biraz neşeleniyor. Mankenlerin ve podyumun hazırlığı sonrası defile başlıyor. Her manken kostümünü sergilemek için gayet normal bir şekilde podyuma çıkarken, içlerinden biri podyumda bildiiin denyoluk yaparak yürüyor ve olayı psikopata bağlayarak herkesi korkutacak ve rahatsız edecek hareketler sergiliyor. İleride başımıza bela olacağa benzeyen bu manken müsveddesi herif, en önden defileyi izleyen otel sahibesi Elizabeth’in gözlerinin parlamasına neden oluyor. Bu arada Lady Gaga’nın adı nasıl ama; Elizabeth. Bizde, argoda 31 çekmek manasına geliyor. Kikikikikiki ferkettiniz di mi, Gaga’ya kıl kapan biriyim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder