12 Ekim 2015 Pazartesi

AMERICAN HORROR STORY: HOTELAMERICAN HORROR STORY: HOTEL


Televizyon izlemeyi hiç sevmem, sinema filmleri dururken dizi izlemek vakit kaybı gelir ve Allah bana dizi izleme yeteneği ne yazık ki vermemiş. Zaman zaman kilo vermek için kondisyon bisikletime bindiğimde 1 saatlik şeyler izlemek farz olduğu için ben de dizilere sararım. İte kaka, kolumdan birileri çekerek, zorla dizileri izlerim. American Horror Story serisi de bunlardan birisi diyebilirim. İlk sezon yaklaşık 5-6 bölüm izlemişliğim vardır. Rekor! Şu “Ucubeler Sirki” sezonunu da o dönemler sevgilimin hatırına izlemiş, ayrıldıktan sonra kendisine bolca küfür etmişimdir. Şimdi en son sezonu, yani Hotel sezonunu kendi rızamla, kimsenin baskısı olmadan izliyorum. O da, anlatması eğlenceli bir dizi olacağa benziyor diye.Diziden haberi olamayanlar için kısaca biraz bahsedeyim, sonra 5. Sezonun ilk bölümünü anlatmaya başlıcam. American Horror Story, her sezonu farklı bir hikâyede ilerleyen bir dizi. İlk bölüm ev temasını işliyordu ve evle ilgili bir çok hikâyeye tanık oluyorduk. İkinci sezonda ise hikâyeler bir akıl hastanesinde geçmeye başladı. Ben bu sezonu hiç izlemedim. Her sezondaki oyuncuların bir kısmı bir diğer sezonda da oynuyor, fakat canlandırdıkları karakterler farklı. Çünkü hikâye de farklı. Üçüncü sezon da sanırım Cadılar Meclisi adı altında yayınlandı. 4. Sezon bir sirkte geçiyor ve son sezonda ise bir Otelde geçiyor.
Ben her şeyi bir kenara bırakıp, son sezondan başlayarak, her bölümü anlatmaya çalışıcam size. 5. Son sezonun büyük bombası Lady Gaga’ydı. Dizi de Oscar ödüllü Kathy Bates dururken Lady Gaga beni pek ilgilendirmiyor açıkçası. Tabii Gaga’nın da hakkını yememek lazım; kendisinden iyi bir vampir olmuş. Otelin sahibesini canlandıran Gaga’nın oyunculuğunu şimdilik beğenmedim. İlerleyen bölümler de göriciiiiz bakalım.


Otelde yok yok. Tıpkı ucubeler sirkinde olduğu gibi her çeşit ucube içeride mevcut. Dışarıdan sessiz sakin, görkemli ve içerisinde pek fazla bir atraksiyon bulunmuyormuş gibi görünen otel, kapılarını dış dünyaya kapattığında içeride neler oluyor neler.

Kathy Bates, otelin resepsiyon görevlisini canlandırıyor. Geçmişte oğlu ile yaşadığı bazı sorunlar neticesinde bu otelde çalışmaya mahkum kalmış ve kendisini otelin vampir sahiplerine adamış gibi görünüyor. Götü yiyorsa onlardan habersiz bir şey yapsın. Korkunç dişler ensesinde dolaşıveriyor.
İki genç kız tatil için geldikleri otele girdiklerinde içeride kötü bir hava sezinliyorlar. İnanılmaz sessiz olan otel onlara biraz ürkütücü geliyor fakat sert tavırlı resepsiyon görevlisi onlara paralarını iade edemeyeceklerini zike zike bu otelde kalmak zorunda olduklarını söylüyor. Otelde kalmaya mecbur kalan kızlar, odalarına yerleşiyorlar. Odada ilk başta her şey normalmiş gibi gelse de bir süre sonra dehşetin kokusu çıkıyor ve yatacakları yatak onlara bir sürpriz yapıyor.


Kızlar gördükleri manzara karşısında etekleri tutuşarak otelden kendilerini dışarıya atmaya çalışıyorlar fakat yine devreye resepsiyondaki kadın girerek onlara daha iyi bir oda vereceğini ve kalmalarının daha iyi olacağını söylüyor. Her şeye rağmen kalmaya kara veren kızlar yeni odalarında mutlu görünürlerken benim de gözüme en nefret ettiğim antika elbise dolabı çarpıyor. İçinden her an her halt çıkabilir diye tetikte duruyorum.

Bir süre sonra otele gelen bir çok müşteri ve misafir, otelde işlenen cinayetlerden dolayı kim ziktiye gidince,  bu kez devreye mankenlikten kıl payı dönmüş yakışıklı dedektifimiz  giriyor. Ellerinden yatağa çivilenmiş insanları, poposuna metal bir penis girerek, yer misin yemez misin şeklinde öldürülen adamı, grup seks esnasında korkunç dişlerin kurbanı olan çılgın gençleri araştırmak dedektifimize kalıyor. Fakat bu otele giren bir daha çıkamadığı için acaba dedektifimizi nasıl zorluklar bekliyor. Hep birlikte izleyerek bunu ikinci bölümden itibaren göriciiiz. İlk bölümü izlemeyenler varsa ve izlemek istiyorsanız şimdiden iyi seyirler. Hotel de odanızı ayırtmayı unutmayın. Kış sezonu indirimlerimiz başlamıştır.2 yorum: