8 Mart 2015 Pazar

THE LAZARUS EFFECT, MIKEY, THE LITTLE SHOP OF HORRORS,SILENT HILL, SILENT HILL REVELATIONTHE LAZARUS EFFECT-LAZARUS ETKİSİ (2015)
Filmi hafta sonu izledim. Filmi izlemeye giderken, açıkçası çok fazla bir beklenti içinde değildim ki beni yanıltmayan bir filmle karşılaştım. Aslında hikâye gayet güzel ama daha mı özenerek çekilseymiş, senaryo üzerine daha fazla mı çalışılsaymış bilemedim. Filmi izledikten sonra eksik bir şeylerin olduğu bir hisle salondan ayrıldım.

Film izlenmeyecek kadar kötü değil tabii. Filmin süresi yaklaşık 1 saat 15 dakika kadar sürüyor. Bu da filmi daha sıkıcı yapmaktan kurtarıyor aslında. Filmin ilk yarısı biraz durgun geçiyor ama ikinci yarıya başlandığında korkutmaya ve heyecanlandırmaya başlıyor. Efektleri de yetersiz bulduğum film devamı gelecekmiş gibi bitiyor. Devam filminden umutluyum diyerekten hemen filmi anlatmaya başlayayım size.
Bir grup tıp öğrencisi geliştirdikleri bir serumla ölüleri tekrar diriltecek bir yol geliştirmeye çalışmaktadırlar ve her defasında en nefret ettiğim şey olan hayvanlar üzerinde geliştirdikleri serumu deneyerek bu çatlakça eylemlerinde başarılı olurlar.

Sevimli köpeciğin ahı onların üzerine doğru gelir ve içlerinden birinin sevgilisi bir kaza sonucu laboratuvarda elektrik çarpması sonucu hayatını yitirir. Hayatını yitiren kız da bir diğer tıp öğrencisiyle sevgili olduğu için, kızın sevgilisi onu tekrar hayata döndürmek için geliştirdikleri serumu kızın üzerinde denerler. E-nasıl olsa köpek geri geldiğine göre kız da geri gelecektir ki öyle de olur. Fakat kızımız geri döndüğünde çok da masum olarak geri dönmez. Cehennemden yanında getirdiği bir iblis de ona eşlik edecektir.
Filmin konusu size biraz 1990 yapımı Çizgi Ötesi filmini anımsatabilir fakat bu film daha bir fantastik yapısıyla dikkat çekiyor. Fakat bana sorarsanız ben 1990 yapımı Çizgi Ötesi filmini Lazarus Etkisinden daha kaliteli buluyorum. İlginizi çektiyse size en yakın sinema salonunu ziyaret edebilirsiniz. Herkese iyi seyirler.


IMDb: 5.5
Yapımı : 2015 - ABD
Tür : Gerilim
Süre: 83 Dak.
Yönetmen : David Gelb
Oyuncular : Olivia Wilde ,  Evan Peters ,  Sarah Bolger ,  Donald Glover ,  Mark Duplass
Senaryo : Jeremy Slate ,  Luke Dawson
Yapımcı : Jason Blum ,  Jeanette Brill
Diğer Adı : Reawakening
MİKEY (1992)

Şimdi size çok anasının gözü bir çocuktan bahsetmek istiyorum; Mikey. Çocuk, çocuk değil, bir elektrikli testere adeta. Bildiiiin Michale Myers’in çocukluğu. Geçtiğimiz yıllarda izlediğimiz ve pek çok korkukoliğin bildiği; Orphan- Evdeki Düşman filmini izlemeyen yoktur sanıyorum. Evdeki Düşman filmi sevdiyseniz bu filmi de seveceksiniz diye düşünüyorum. Dünya tatlısı sevimli bir çocuk nasıl olurda bir seri katil olabilir diye soracak olursanız, filmi izlemeniz yeterli.
Mikey, yetim bir çocuk olduğu için neler yaşadığını ve psikolojinsin nasıl değiştiğini bilemiyoruz. Mikey’i izlemeye başladığımızda o zaten bir aile tarafından evlat edinilmiş bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor. Fakat çok yaramaz olduğu için üvey annesi tarafından biraz tartaklanıyor. Mikey’in de intikamı gayet büyük oluyor; tüm aile üyelerini öldürüp, bir kaza süsü vererek paçayı kurtarıyor. Bu kez yine yetimhaneye düşünce başka bir aile tarafından evlatlık alınıyor.

Yeni ailesi ona oldukça şefkatli davranıyor, bir dediğini iki etmiyor. Kendinden yaşça büyük yan komşularının kızı tatilden dönünce, Mikey’in yuvarlak göz bebekleri kalp şeklini alıyor ve bu talihsiz kıza âşık oluyor. Kızdan yüz bulamayan Mikey ise yine ortalığı kan gölüne çevirmek için sinsi planlar yapıyor.

Son zamanlarda yeni yapımlar içinde izlemeye değer bir şey bulamazsanız kendinizi çok yormayın ve Mikey’i izleyin. Gayet hareketli ve heyecanlı bir film. Şimdiden herkese iyi seyirler.

TÜRKÇE ALTYAZISINIDA BURADAN BULABİLİRSİNİZ


IMDb: 5.5
Yapımı : 1992 - ABD
Tür : Gerilim ,  Korku
Süre: 90 Dak.
Yönetmen : Dennis Dimster
Oyuncular : Ashley Laurence ,  John Diehl ,  Brian Bonsall ,  Whit Hertford ,  Bill Bonsall
Senaryo : Jonathan Glassner
Yapımcı : Peter Abrams

THE LITTLE SHOP OF HORRORS (1960)


1992’den 1960 yılına hemen uçurayım sizi. Siz de benim gibi siyah beyaz eski korku filmlerini izlemekten keyif alıyorsanız, 1986 yılında da tekrarı çekilen Küçük Korku Dükkânı’nın orijinal filmini size vatsiye ederim.
Filmin bir diğer özelliği de iki günde çekilmiş bir film. New York Times’ın yorumuna göre “muhtemelen iki günde çekilen en iyi film.” Ve filmim de genç ve daha henüz tanınmamış Jack Nicholson’un da yer alması. Filmin daha sonra müzikalinin de tutmasıyla birlikte uzunca yıllar sahnede kalmayı başarabilmiş.

Fakir bir mahalledeki bir çiçekçi dükkânın satışları çok iyi değildir. Dükkânın, sakarlıklarıyla başa bela olan ve birazda geri zekalı çırağı Seymour, yaptığı deneysel bir çiçeği dükkana getirip satışları patlatacağı vaadi üzerine kovulmaktan son anda kurtulur.
Dükkâna getirdiği çiçeğin büyümesi için kana ihtiyaç duyduğunu keşfeden Seymour, önceleri kendi kanını çiçeğe içirir ve çiçeğin gün geçtikçe büyüdüğünü fark eder. Bu arada çiçek insanların ilgi odağı olunca dükkân dolup taşmaya başlar. Fakat çiçek o kadar doyumsuzdur ki, zamanla çiçeği kan kesmez ve insan eti ister. Seymour çiçeğin bu doymak bilmez halinden dolayı, çiçeğin de kendisini hipnotize etmesiyle çeşitli cinayetler işlemeye başlar.

1986 yapımı, yeni çevrimi de bir müzikal. Sadece fragmanını izlediğim müzikalin daha eğlenceli ve görsel efektlerinin de daha etkili olduğunu düşünüyorum. İyi seyirler.

IMDb: 6.3

Yapımı : 1960 - ABD
Tür : Komedi
Süre: 72 Dak.
Yönetmen : Roger Corman
Oyuncular : Jack Nicholson ,  Dick Miller ,  Jonathan Haze ,  John Herman Shaner ,  Mel Welles
Senaryo : Charles B. Griffith
Yapımcı : Roger Corman
SILENT HILL-SESSİZ TEPE (2006)

SILENT HILL REVELATION-SESSİZ TEPE: KARABASAN (2012)

Nedense bilemiyorum, uzunca zaman bu seriyi izleyip izlememe arasında kaldığım için çok geç kalınmış bir film oldu benim için. Her iki filmin dvd’lerini sipariş verdim ve elime ulaşır ulaşmaz izlemeye başladım. Tabii ki hepinizin bayıldığı gibi ben de, seksi ve bir o kadar tehlikeli yaratık hemşirelere bayıldım.

Silent Hill serisinde şimdiye kadar görebileceğiniz en yaratıcı yaratıklar yer alıyor. Japon Konami firmasının yaratmış olduğu oyunun filmi olan Silent Hill korkutucu atmosferiyle de ilgimi çekmeyi başardı. Lanetli bir kasaba, bu kasabada kızını arayan bir anne ve siren seslerinin çalmasıyla birlikte çöken karanlıkla birlikte ortaya çıkan birbirinden korkunç yatarıklar.

Rose ve kocası Christopher, kızlarının bir türlü çare bulunamayan gizemli hastalığı ile uğraşırken, anne Rose, kızlarının her gece uykusunda sayıkladıkları Silent Hill kasabansa kızını götürmeye karar verir. 

Kasabaya geldiklerinde kızı aniden yok olur ve kendilerini gizemli ve şaytani bir yolculuğun içinde bulurlar. Şifreler ve ipuçlarıyla eksik parçaları bir araya getirmeye çalışan Rose kendisini şeytani bir kötülüğün içinde bulur.

Filmin devamı olarak yapılan Revelation-Karabasan’da ise Heather Mason ve babası yıllarca tehlikeli güçlerden bir adım ötede Heather'ın tam olarak anlamadığı bir kaçak hayatı yaşamaktadırlar. Heather, 18. yaş gününün arifesinde korku dolu rüyalar görmeye başlar ve babası ortadan kaybolur. Heather artık düşündüğü kişi olmadığını anlamaya başlar. Revelation, Heather'ı şeytani bir dünyanın derinliklerine çekecek ve Silent Hill'in sonsuzluğuna hapsetmeye çalışacaktır.

Benim gibi orijinal dvd meraklıları varsa, ilk filmin dvd’sinde filmin yapım belgeseli ikinci filme nispeten daha uzun. Yarım saatlik bir kamera arkasına sahip olan ilk filmin dvd’si, ikinci filmin dvd’sin de 5 dakikaya düşüyor. Filmdeki yaratıkların nasıl yapıldığını görmeye değer.

SILENT HILL TR DUBLAJ İZLE

SİLENT HILL: IMDb: 6.6

Yapımı : 2006 - Kanada ,  ABD ,  Japonya ,  Fransa
Tür : Korku ,  Macera
Süre: 125 Dak.
Yönetmen : Christophe Gans
Oyuncular : Sean Bean ,  Jodelle Ferland ,  Radha Mitchell ,  Laurie Holden ,  Deborah Kara Unger
Senaryo : Roger Avary
Yapımcı : Akira Yamaoka
SILENT HILL REVELATION TR ALTYAZILI İZLE

IMDb: 5.0

Yapımı : 2012 - ABD ,  Fransa
Tür : Bilim Kurgu ,  Gerilim ,  Gizem ,  Korku
Süre: 94 Dak.
Yönetmen : Michael J. Bassett
Oyuncular : Sean Bean ,  Radha Mitchell ,  Kit Harington ,  Malcolm McDowell ,  Deborah Kara Unger
Senaryo : Michael J. Bassett ,  John Aasen ,  Ami Aaröe
Yapımcı : Don Carmody ,  Samuel Hadida

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder