16 Mart 2015 Pazartesi

CLOWN- PALYAÇO

CLOWN (2014)

Çoğu kişiye göre palyaçolar çocukları eğlendiren kişilerken, birçoğuna göre de şeytanın ta kendisi. Palyaço görüntüsü açıkçası beni de biraz ürkütmüyor değil. Yüzü sevimli bir şekilde boyanmış, rengarenk kostüm ve peruklarla donatılmış bir palyaçonun gerçek yüzünü hiç merak ettiniz mi? Clown, bu soruya cevap verebilecek bir film.

Filmin girişi, sanki konuya bodoslama dalıyormuş gibi. Film hiç vakit kaybetmeden konuya giriyor ve oğlunun doğum günü için palyaço isteyen bir ailenin başına gelenleri anlatıyor.


Bütün hazırlıklar tamamdır ve parti başlamak üzeredir. Bütün veletler, pasta ortaya çıksa da, palyaço gelse ve cozutmaya başlasak diye sabırsızlanmaktadır. Anne Meg palyaçonun gecikmesi üzerine firmaya telefon açar ve eli maşalı bir tavırlarla, “hanım hanım iki dakikaya kadar palyaço gelmezse oraya gelir, seni palyaço yapar ve çoluk cocuğun maskarası yaparım” diyerekten telefonda bağırır çağırır. Fakat bu bağırmalarının faydası olmaz ve palyaçonun gelemeyeceği kesindir.

Bu durumda, emlakçılık yaparak evinin geçimini sağlamaya çalışan kocası Kent’e telefon açar ve ondan yardım ister. Baba da, kiraya vermek için çabaladığı bir evdedir ve bu evin çatı katında bulduğu bir sandığı gurcalayarak içinde palyaço kostümü bulur. Oğlunun mutlu olmasını isteyen baba, bulduğu bu kostümü, canıma minnet, diyerekten giyer ve dooooru partiye doğru yola çıkar.

Çocuklar palyaçoyu gördüklerinde çılgına döner çok eğlenirler. Parti sonrası artık ev sessizliğe bürünmüş ve Kent’in kostümünü çıkartma vakti gelmiştir. Ha siktir! O da neyin nesi! Kentin giydiği palyaço kostümü üzerinden çıkmamak için inat etmektedir bir türlü bu kostümden kurtulamaz. Meg, kocasının burnuna taktığı kırmızı topu bir pense yardımı ile kanırta kanırta sökmeye çalışır ve adamın burnunun ucundan bir parça LÖP diye kopar. Öğğğ.. Hadi takma burunu zorla çıkardınız, peki o koca kostüm ve peruk ne olacak?
Zamanla kostümle bütünleşen Kent, kötü kalpli kostümün esiri olur ve o ne derse onu yapmak zorundadır. Ona, çocukları yakalayıp, öldürdükten sonra yemesini isteyen kostümün gizemi yavaş yavaş çözülmeye başlar. Bu arada kostümle başa çıkabilecek tek kişi vardır. Daha önce aynı olayları yaşayan, eski kostüm satıcısı çatlak Karlsson.


Adamakıllı korku filmi kıtlığı yaşadığımız son zamanlarda ele avuca gelen filmlerden biri olan Clown fena sayılmayacak bir film. Hareketli ve heyecanlı yapısı ve palyaçolu korku filmlerine farklı bir soluk getiren senaryosuyla izlenebilir.


IMDb: 5.9

Yapımı : 2014 - ABD
Tür : Dram ,  Korku
Süre: 100 Dak.
Yönetmen : Jon Watts
Oyuncular : Peter Stormare ,  Eli Roth ,  Laura Allen ,  Elizabeth Whitmere ,  Allen Altman
Senaryo : Jon Watts ,  Christopher D. Ford
Yapımcı : Eli Roth ,  Brian Oliver

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder