7 Kasım 2014 Cuma

KAPIDAN ATINCA BACADAN GİREN BEBEK;ANNABELLE

Bir kaç ay öncesinden herkesin bildiği üzere Anebelle filmine 9-10 kişi gidecektik ama;Ay periodik günüm tuttu ,ay evi su bastı,çok pis depresyonlardayım,tırnağım kırıldı,abazayım gibi nedenlerden dolayı sinemaya sadece 3 kişi gittik;Alkan,Kadir ve ben.


Filme girmeden önce elimizde cep telefonları adet olduğu üzere Annabelle afişinin önünde selfi çekip attık instagrama gelemeyen dostlar çatlasın diye.Filmin başlamasına kısa bir süre kala biz salonun önünde şamata yaparken,çok büyük bir tehlikenin de salonda bizi beklediğinin farkındaydık;ANNABELLE!

Salonda yerlerimizi aldığımızda Alkan,yerinden pek memnun değilmiş gibi poposunu bir sağa bir sola oynatarak koltuğuna yerleşti.Kadir ile bana da çiftili bir koltuk düşmüştü.Koltuklara yayılır yayılmaz salon karardı ve içeride buz gibi Annabelle havası esmeye başladı.

Bilindiği üzere Annabelle,Korku Seansı filminin bir kahramanı.Yılışık mı yılışık,kıçına şeytan kaçmış bir oyuncak bebek,bir aracı.Ondan kurtulmaya çalıştıkça n'apıyor ediyor yine kapıya gelip,yapacağını yapıyor.Anlıyacağın kedi gibi bir çuvalın içine koyup,ormanın ortasına koysan yine kapına gelir.Karı inatçı be annem,kurtuluş yok.Korku Seansından bir film daha çıkartmanın bir başka yolu da,film de yer alan bebek olsa gerek ki gayet güzel bir yöntem.Ama Korku Seansı filminin yönetmeninin elinden izlemiş olsaydık daha dehşet verici bir film çıkabilirdi belkide.Filmin ilk yarısı biraz durağan geçse de ah o asansör sahnenesi yok muydu süperdi.Sanırım en tırstığımız ve en başarılı bulduğumuz sahne;asansör sahnesiydi.Filmin 70'li yıllarda geçirolması da benim için ayrıca güzeldi.

Evli çiftimiz John Ve Mia mutlu bir çifttir ve Mia hamiledir ve bir bebek beklemektedirler.Evli çiftimiz kendi bebeklerini beklerlerken birden karşılarında gelinlik giymiş,yüzü makyajlı,yanakları al al ve saç örgülü sevimsiz bir bebek bulurlar.Mia'nın kas kafalı kocası,Mia'nın bebek koleksiyonu için bula bula bu çirkin bebeği bulmuştur.Mia herşeyden habersiz yeni oyuncak bebeğinin mutluluğu içerisinde bebeği aldığı gibi diğer oyuncak bebeklerinin arasına koyar.

Gel zaman git zaman evde garip şeyler başlar ve iş,yan komşularının evlerine girip,onları öldürmek istemelerine varır,korkunç bir yangınla sona erer.John bebeğin bu uğursuzkları getirdiğini düşünür ve Mia'dan habersiz bebeği çöpe atar.Ama yılışık sürtük n'apar eder,Mia ve John'nun yeni taşınacakları apartman dairesine kadar gelir.O derece!Yeni taşındıkları apartman dairesinde de işler pek yolunda gitmeyecektir.Aynı belalar bu apartman dairesinde de devam eder ve bu olayların tek bir suçlusu vardır;Annabelle!

Filmin ilk yarısında da havaya hopladığımız sahneler ve sesler tabii ki oldu ama,ikinci yarı kadar çok hareketli değildi.Film sadece asansör sahnesi için bile izlenebilir.Gerilimin en üst seviyeye çıktığı sahne de ben tırnaklarımı kemirdim.Ayak tırnaklarımı da yanımda oturan Alkan'a kemirttim :) Kadir ise zaman zaman yerinden hoplayarak beni güldürdü.Çok büyük bir beklenitniz olmasın Annabelle'den.Korku Seansını maalesef geçememiş.Filmin bittiği yerde ise Korku Seansı başlıyor zaten.Bu arada filmin isminin ilham kaynağı da filmin başrol kadın oyuncusu Annabelle Wallis'den geliyor diye düşünüyorum.Benden bukadar.Herkese iyiseyirler.


Yapımı : 2014 - ABD
Tür : Korku
Süre: 99 Dak.
Yönetmen : John R. Leonetti
Oyuncular : Alfre Woodard ,  Annabelle Wallis ,  Brian Howe ,  Eric Ladin ,  Tony Amendola
Senaryo : Gary Dauberman
Yapımcı : James Wan ,  Peter Safran

1 yorum:

  1. Demek ki izleyeceğiz, bu güzel yorumla eski havanı yakalamana sevindim. Biraz daha açılıp saçılmanı bekliyorum. Çok öptüm. Melih!..

    YanıtlaSil