23 Ağustos 2014 Cumartesi

8 İNSAN,ÖLÜMCÜL BİR OYUN ve BİRİ KAZANACAK;WOULD YOU RATHER

Testere filminden sonra benzeri filmler okadar çok izledim ki bazıları istediğim gibi,bazıları ise ucuz birer taklit filmi gibiydiler.Bu tazr filmlerde hayatta kalabilmek için başkalarını öldürmen gerekir.Would You Rather'de Testere türevlerinden biri.

Filmde yer alan üç-beş manyak herifin,neden insanları bir araya toplayıp,birbirlerini öldürmeleri ki hem de işkence yaparak öldürmeleri istenir,bunu anlayamayacak kadar hepimiz salağızdır.Millet birbirini keser,biçer,gebertir,film biter ve mutlu son.E mutlu tabii.İzleyici bunu ister çünkü.Onlar da bu istenileni yapar ve bazen nadir de olsa etkiliyici bir son bizi bekler.

Hadi gelelim şimdi anlatacağım filme;Would You Rather.Iris,anne ve babasının ölümünün ardından okadar zor günler geçirir ki ölümün pençesindeki erkek kardeşine bakıp,iki lokma ekmek parası  kazanabilmek için iş bulmaya çalışır,çalışır,çalışır,çalışır veeee salak gider kendini ölümcül bir oyunun içine atar.Yardım almak için başvurduğu vakıf,kendisine bir oyun teklifinde bulunur.Vakfın ciddiyetine bak yalnız.Oyunu kazanırsa;kardeşinin ameliyatı için gerekli organ anında bulunacak,bilmem nekadar bin dolar para yardımı alacak,hayatı,aman sabahlar olmasın şeklinde devam edecektir.

Karı bunu duyunca kaçırır mı.Evladım,kızım,çocuuuum bir sorsana kendine;bu kadar şeyi bir vakıf neden yapar,hadi diyelim yaptı,neden bir royunun içine atar seni?Iris'e bütün bunlar cazip gelir ve bu oyunu oynamayı kabul eder ve o gece oyunun onanacağı malikaneye doğru yola çıkar.

Kendisiyle birlikle tam 7 kişi de kendisini beklemektedir ve bu yedi insan da oyunun birer parçasıdır.İçlerinden biri çok yaşlı bir teyze olduğu için onun düştüğü hallere dayanamadım ve içim cız etti beeee.Vakıf sahibi,onun gıcık oğlu ve bir kaç malikane çalışanı yerlerini alırlar ve yemek başlar.

ilk önce ufak tefek bir kaç basit oyun sonrası herkes mutludur ve oyunların böyle kolay olacağını ve paraları ve hediyeleri cukka yapıp,malikaneyi terk edeceklerini sanırlar fakat oyunlar giderek ağırlaşmaya ve ölümcül birer hal alırken bizim sekiz beleşçinin de popolar hafiften üç buçuk,hatta altı buçuk atmaya başlar.

Testere yada türevlerinden hoşlanıyorsanız filmi tavsiye ederim.Hareketli ve akıcı ilerleyen filmin bir de sürpriz denebilecek bir sonu var.Buraya kadar her şey tamamsa film izlenmeye başlansın ozaman.Hadi herkese iyi seyirler.Filmi izleyeceğiniz bağlantıyı aşşağıda verdim.Muck!IMDb Puanı:5,8


Yapımı : 2012 - ABD
Tür : Gerilim ,  Korku
Yönetmen : David Guy Levy
Oyuncular : Brittany Snow ,  Sasha Grey ,  John Heard ,  Eddie Steeples ,  Logan Miller
Senaryo : Steffen Schlachtenhaufen
Yapımcı : Zak Kilberg ,  David Guy Levy

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder