24 Temmuz 2014 Perşembe

HER SON AYNI ZAMANDA YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR;LA CASA DELl FIN DE LOS TIEMPOS-ZAMANIN SONUNDAKİ EV

Geçtiğimiz günlerde size anlattığım Göz"Oculus"isimli filmi hatırlamışsınızdır.Zamanın Sonundaki Ev'de Göz filmine benzer bir karışık tempoda ilerliyor ve sürpriz sonuyla izliyiciyici şaşırtmasını iyi biliyor.

Gecenin bir vakti,Penny Dreadful izleyip,buzlu çayımı yudumladıktan sonra en son izlediğim filmi anlatayım istedim.La Casa Del Fin De Los Tiempos,bizdeki adıyla Zamanın Sonundaki Ev,Venezuella yapımı,sağlam korku filmlerinden biri.


Filmin gidişatı,ambiyansı ve sonundaki sürpriz sahneyle birleşince ortaya güzel bir korku filmi çıkmış.Sıkça karşımıza çıkıp,beynimizi duvardan duvara sıçratan şok sesleri ve ani sahneler de bir okadar keyifli ve eğlenceliydi.

Dulce,çocukları ve tiksindiği kocası Numan ile birlikte yaşadıkları evde birden garip olaylar yaşamaya başlarlar.Evde dolaşan bir varlığın sesi,hızlıca oynayan kapı kollarından dolayı tüm aile tırsım tırsım tırsmaya başladıkları için Yusuf Yusuf kardeşlerle de yakın akraba olma yolunda bi hayli yol katetmişlerdir.Eve gelen polisler evde yaptıkları araştırma neticesinde bir bok bulamamış,Dulcenin ise bu konuda daha iyi bir fikir aklına gelmiştir;bir büyücüye gitmek. 


Doğa üstü olaylardan şüphelenen Dulce,bir süre sonra kocasını da evde ölü olarak bulur ve ortada kendisinden başka suçlu bulamayan polis tarafından tutuklanır ve tam 30 senecik kadar karılar koğuşunda Hülya Koçyiğit ile bu zamanı geçirirler.Yaşlılara tanınan bir hak sayesinde,30 sene sonra evine tekrar geri döner ve cinayetin nedenini çözemeye başlar.Zaman geriye gider,büyülü ev Dulce'yi taaa en başına yada olayların tam sonuna doğru yolculuğa çıkarır.

E demiştim biraz karmaşık ileriliyor diye.Anlattıığım filmin konsusundan bile bi sikim anlamadınızdan eminim. :) Ama klasik korku filmleri bir yana dursun,ha bir de farklı bir ülkenin filmine şans vermek istiyorum derseniz buyrun size güzel bir korku filmi.Hadi size kolay gelsin. :)IMDb Puanı:7,0


Yapımı : 2013 - Venezuela
GerilimGizemKorku
101 Dak.


Alejandro Hidalgo

The House of the End Times


FİLMİ TÜRKÇE ALTYAZILI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder