21 Temmuz 2014 Pazartesi

DERİN BİR NEFES ALIN VE HAZIRLANIN;BENEATH

Filmin konusu gerçek olaylardan esinlenmiştir notu ile başlayan bu filmi izlerken,benim de aklıma geçtiğimiz aylarda yaşadığımız korkunç ve gerçek maden kazası olayı aklıma geldi...Ve filmi izlerken Soma'da yaşanan dehşeti biraz daha anlar oldum.Şimdi;derin bir nefes alıyoruz ve madene giriyoruz.

Bir grup maden ekibi,600 feet derinliğe sahip madene girmek için hazırlıklarını yaparlar. New York'ta avukatlık yapan Samantha kasabasına geri dönmüş ve meden ekibiyle medene ilk kez girmenin hazırlıklarını yapar ve bir gece önceden maden ekibiyle bir barda güzel bir vakit geçirir.

Ertesi sabah,kargalar madenin tepesinde kahvaltılarını bile henüz yapmazken,tüm ekip ve Samantha hazırlıklarını bitirmiş,madenin bulunduğu bölgeye gelmişlerdir.Tüm ekip medene girmeye çalışırken,sabahın karanlığı madenin karanlığına çoktaaaaaan karışmış durumdadır ve Samantha arkasına dönüp,gün ışığına son bir kez daha bakar.Güneşle vedalaşan Samantha için medenin derinliklerini keşvetme vakti gelmiştir.

Hani hep deriz ya;uçağa binerim kesin uçak düşer,gemiye ilk kez binerim gemi batar.Smantha'da madene ilk kez girer ve maden çöker.Şanssız kız n'apsın.Kader,kısmet kızım,sanada bu  düştü n'apçan.Madenin bakir kızı Semantha ve madenin eski kaşarları,bir süre sonra meydana gelen bir kazadan dolayı madende mahsur kalırlar ve işte o esnadan sonra filmi izlerken nefesssiz kalmaya başladım.Madendeki havanın da havaş havaş bitmesi ve çıkan zehirli gazların etkisiyle manyağa dönüşen madenciler tıpkı zombiler gibi ortalıkta dolaşıp,birbirlerini öldürmeye teşebbüs ederler.Havasızlıktan nefes darlığı yaşayan meden ekibiyle birlikte siz de benim gibi nefes darlığı yaşayabilirsiniz.Bu yüzden yanınızda bir oksijen tüpü bulundurmanızda fayda var.Sonraki film anlatımında görüşene kadar nefesinizi idareli kullanın. :)

IMDb Puanı:5.9

Yapımı : 2013 - ABD
Korku
89 Dak.


Chris ValenzianoPatrick Doody


Filmi,HD ve alt yazılı izlemek için TIKLAYIN                           
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder