11 Mayıs 2014 Pazar

"YAPTIM BİLE!" THE CALL/ACİL ARAMA

İnternetten indirigandi yapıp,izledikten sonra ertesi gün orjinal DvD'sini aldığım nadir filmlerden biri oldu,The Call.

Film,gerilim,suç,aksiyon türünden ve başından sonuna kadar germesini çok iyi biliyor."Her yıl 188 milyon acil arama yapılıyor ve bu diğerlerinden farklı"yazılan DvD kartonetinde gerçekten de filmi izledikten sonra aradaki farkı görüyorsunuz.

Jordan,911 acil servis hattında santral görevlisi olarak çalışmaktadır;fakat gelen acil aramalar karşısında zaman zaman panikler,nefesi kesilir,panikataklar geçirse de "n'apacan ekmek parası" deyip işine devam eder.Bir gün,gelen bir acil arama sonucu,eve bir  kişinin girdiğini ve eğer ellerini çabuk tutmazlarsa kendisini eve giren kişi tarafından öldürüleceğini söyleyen bir kızla karşı karşıya kalır.Kıza sakin olmasını öğütler ama kendisi panikten dolayı götünden nefes alıp verir.Yapmış olduğu her tür yardım sonrası katilin kurbanı olan genç kız dan çok etkilenmiştir.

Kısa bir süre sonra benzer bir acil arama daha alınca,bir önceki katille bağlantılı bir acil arama oluğunu düşünür ve telefonun ucundaki kişiye,telefonun ahizesinden de olsa,canla,başla yardımcı olmaya çalışır.Jordan,genç kızı kurtarmaya çalışırken,izliyiciyi de hop oturtup,hop kaldırır.


Ödüllü oyuncuların yer aldığı The Call'i izlerken neredeyse el tırnaklarımı bırak,ayak tırnaklarımı bile heyecandan yiyecektim.Beğeneceğinizi umduğum filmin DvD'sini almayı planlıyorsanız özel seçeneklerinde;filmin alt yazılı fragmanı ve filmin yapımı isimli 15 dakikalık iki bölüm yer alıyor.

Şimdi kendinizi gerilimin kucağına bırakın ve filmin tadını çıkartmaya başlayın.Hafta sonları arkadaşlarınızla birlikte izlerken çok eğleneceksiniz.


IMDb Puanı:6.6

Kokrukolik Puanı:Hemen izlensin.2013 - ABD
GerilimMaceraPolisiyeSuç
94 Dak.


Jon BokenkampWGA

1 yorum:

  1. Filmin finali mükemmel... yazın da bir harika :) gizli hayranın Melih.

    YanıtlaSil