4 Mayıs 2014 Pazar

SIRT ÇANTASI KATİLİ İŞ BAŞINDA:WOLF CREEK 2/KURT KAPANI 2

Yine her zamanki gibi "filmin başına olayların gerçek olduğuna dair bir yazı iliştirilim ki izleyici daha çok etkilensin ve altına kaçırsın"diye düşünülüp,filmin gerçek olaylardan esinlendiğini yazmışlar;fakat film,bir kurgu.

Yaptığım küçük bir araştırmaya göre 90'lı yıllarda kesme,biçme faaliyetlerine başlayan,Avustralya'nın sırt çantası katili diye anılan Ivan Milat'tan esinlenlenerek filmi çektiklerini düşünüyorum.Ivan Milat,Avustralya'ya gelen yabancı turistleri ağına düşürüp,çeşitli işkencelerden sonra öldüren bir psikopat seri katil.


Film,gişe tarzında çekildiği için,ciddi bir seri aktil filmi beklemeyin.Kanın gövdeyi götürdüğü,kafaların havada uçtuğu,pipilerin kesildiği,parmakların uçtuğu bir film.Birincisi 2005'de çekilmiş olan Kurt Kapanı'nın ikincisini izlerken illa birincisini izlemenize gerek yok;olaylar birincisini devamen ilerlemiyor.Sadece seri katilimiz aynı.

Sevimli bir yüzü olan John Jarratt'ın bir seri katili oynaması da ilginç;ama gayet başarılı.İşlediği cinayetlerden daha çok,insanı sinir eden şey de o kikirdek gülümsemesiydi bence.Tanıştığı turistlerin kendine en ufak bir konuda karşı gelmeleri,turistlerin canından olmalarına yetiyor;aynı zamanda son derece ırkçı ve cinsiyetçi bir seri katil olduğunu da belirteyim.


Şimdi;konuya gelecek olursak;konu yok. :) Avustralya'ya gelen,sevgili bir çift,katille karşılaşırlar ve biri hariç,katilin elinden zor kurtulan kız,yardım bulmak için can havliyle kendisini yola atar ve gelen ilk otomobilin kucağına hooop diye düşer.Otomobilin sahibi yakışıklı çocuğumuz ise kıza yardım etmek ister;fakat bu davranış,katilin iyicene zıvanadan çıkmasını sağlayıp,yakışıklı çocuğumuzun peşinden gitmesine neden olur.Katilin eline düşen yakışıklı çocuğumuz için ölüm-kalım adına bir pazarlık başlar.


Eğer bu yaz tatil için Avustralya'nın doğasına kendinizi atıp,bir macera yaşamak istiyorsanız bir kez,yok yok üç-beş kez düşünüp öyle gidin.O güzel popolarınızın kesilip,şiş kebap olmasını istemeyiz;ööööle değil mi? :)


IMDb Puanı:6.3

Korkukolik Puanı: John Jarratt iyi iş çıkartmış.Bol kanlı ve uzuv kesmece sahnelere dayanabilecekseniz bu film kaçmaz,eğlenceli.


GerilimKorku


Greg Mclean

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder