28 Nisan 2014 Pazartesi

PARANORMAL UZAYLI BİLİM KURGU KORKUSU;SKINWALKER RANCH

Başlık nasıl ama?Filmin türüne göre yazabileceğimin en iyisi buydu n'apiiiim. :)Film aslında bir bilim kurgu ama pek çok türü içerisinde de barındırıyor.Dördüncü Tür filmini hatırlayanlar varsa,bu filmi de ona benzetebiliriz.

Bir çiftlik evi,olayı çözmek için bu eve gelen meraklı bir ekip,ortalıkta kol gezen dev bir kurt, açıklanması çok zor paranormal olaylar ve Allah kahretsin yine o el kamerası.Ah başınıza Blair Cadısı kadar kazan düşssün emi.Bıktık artık şu amatör hesaaabı çekim tarzından.

Evet,film başlar ve filmi gerçek sanmamız için yine o ciddi yazılar belirir.Dünyada yaşanmış bir olay olduğu,dünyada yaşanmış toplu paranormal olaylardan esinlenerek yapıldığı falan filan.Tabii yersen.Milleti korkutmak için çabalanan bu saçmalığın da artık suyu kaynadı gibi.Kimbilir,belki Rusya'ya düşen koca meteor taşını da filmini yaparlar ha? :)


Filmden ne anladığımıza gelecek olursak;çiftlik sahibi bir adam 10 yaşındaki oğlunu aniden,gizemli bir şekilde kaybeder ve bu olayı incelemek üzere bu çiftlik evine gelen profesyonel,bilimsel bir araştırma ekibi olayı araştırmaya başlar.Başlarda akla gelen şey;hayaletler,ruhlar falandır ama ilerleyen sahnelere doğru ortaya çıkan ışıklar ve bir mağarada,asırlar öncesine ait bulunan çizimlerin ardından işin içine uzaylı fikride girmiş olur.Zaten bulacakları bir VHS kasette de izleyecekleri görüntüler düşüncelerini teyit eder gibidirler.


Olayları incelemek ve kayda almak için evin içi ve dışına sabit kameralar yerleştirirler.İlk şoku,kulakları sağır edecek bir sesle yaşarlar ki benim de yerimden fırlayıp kıçımın tavan yapmasıyla bu sahne son buldu. :) İlerleyen günlerde ise kameraların yakaladığı görüntüler daha da şok edici ve ürperticidir.

Paranormal Activity'i sevenlerin bu filmi de seveceğini düşünüyorum.Tırstırıcı sahnelerin yusuf yusufla birleşimi ve dip notalarında kıçın korkudan tavan yapması şeklinde formüle edilmiş filmi  tüm korku severlere tavsiye ederim. :)Bilim kurgu,korku,paranormal olaylar hepsi bir arada,daha n'olsun.


IMDb Puanı:5.02013 - ABD
Bilim KurguGerilimKorku
86 Dak.


 -

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder