23 Nisan 2014 Çarşamba

ERİĞE DEĞİL DE ÇİĞ ETE AŞEREN HAMİLE KADININ HİKAYESİ;DEVIL'S DUE/ŞEYTANIN GÜNÜ

Bu Amerikan sinemasının başına ne gelecekse,bu amatör kamera yöntemiyle çekilmiş filmler yüzünden gelecek arkadaş.Bir dönem biz de seks filmleri furyasının başlamasıyla sinemalar nasıl boşalmaya başladıysa,Amerika'da da el kamersı furyası yüzünden salonlar boşalmaya başlıcak.Öf yeter!

Gelelim filme;Zach ve Samantha çifti gayet mutludurlar;çünkü henüz yeni evlenmiş ve balayına çıkmıştırlar.Balayını gayet güzel geçiren çift,son günlerinde kafadan çatlak bir taksi şöförünün ısrarını kıramayarak bir gece kulübüne götürülürler.Külüpte,alkolün de etkisiyse kafayı bulan çıtır çiftimiz kendilerinden geçerler ve ertesi gün gözlerini otel odalarında açarlar ve film de başlamış olur.


Sam ve Zach balayı dönüşü bir sürprizle daha karşılaşır ve Sam'in hamile olduğu ortaya çıkar fakat hamile kızımız normal bir hamile kadın gibi eriğe falan aşereceğine civarda bulunan geyikleri keser yer yada marketteki et reyonundaki etleri aşırarak,daha eve bile gelmeden oracıkta miğdeye indirir ve psikopata bağlar.

Bu arada el kamerasıyla sürekli çekim yapma gibi bir hobisi olan Zach ise an be an tüm görüntüleri kaydeder ve benim de tepemi attırır ki şu amtör kamera yöntemi ile çekilen filmlerden illallah ettim diyebilirim.Evet;belki biraz daha doğal havası veriyor fakat bu yöntem artık sıkmaya başladı bence.


Ha ne diyordum;Sam öyle normal hamile kadınlar gibi değildir,bir şeyler ters gitmektedir,karanlık düşüncelere kapılıp,çevresindekileri de endişelendirmeye başlar.Oysa ki o gariban doktorlar ise her hamilelikte olan şeylerin Sam'de de olduğunu ileri sürerek izleyicinin tepesini attırır.Bebeğin doğumuna yakın,hepten ipler kopar ve ürkütücü sahneler ardı ardına gelir ve hamile kızımızın nelere gebe olduğu da bu noktan sonra ortaya çıkar.

Filmin sonuna doğru görsel efektler ve hareketlilik açısından film biraz daha iyiye gidiyor.IMBd puanı hayli düşük olan filmi,bu türü sevenlere önerebilirim.Daha önce çekilen,1968 yapımı Rosemary'nin bebeği,bu filmin atası diyebilir miyiz,eh diyelim hadi;benzer tarfları bulunuyor çünkü.Hamilelik süreci içerisindeki ablalara filmi tavsiye etmiyorum.Hani derler ya bizde;hamileyken neye bakarsan bebeğin de ona benzer diye.Aman mazallah kısss. :))


IMBd Puanı:3.9

Korkukolik Puanı:Şu saçma el kamerası da olmasaymış iyidi.Sona doğru karanlık sahnelerin gidişatı da filmi izlenir kılıyor.İzlenmiyecek gibi değil;ona şans tanıyın.


apımı :
2014 - ABD
Korku
89 Dak.


Lindsay Devlin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder