17 Nisan 2014 Perşembe

CHILLING VISIONS:5 SENSES OF FEAR/DONDURAN GÖRÜNTÜLER:KORKUNUN 5 DUYUSU

Hemen madilemeye başlıyayım. :)Valla karrrdeşim;afiş başarılı,film tırt.Ama n'apiiim;doğruya doğru.Evet;filmin afişi gayet başarılı ve ilgi çekici;ben de bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine hemen Sazan Aksu gibi atlıyıverdim filmin üstüne.

Filmin 6 adet yönetmeni var ve bu film için n'aaapmışlar acaba çok merak merak ediyorum.Sanırım ellerine megafonu alıp;"motööööör"diye bağırmışlar sadece.Yahu bu altı yönetmen bir araya gelip çocuk okutsalarmış daha hayırlı bir iş yaparlarmış.Yada ne biliyim,en azından Voltran gibi güçlerini bir araya getirip,bütün bir film ortraya çıkartabilirlermiş.Eh neyse olan olmuş artık.Benim acımasız yorumumdan kaçış yok. :)

Gelelim filme;film,baştada belirttiğim gibi 6 yönetmenin bir araya gelip,duyularımızı konu alarak fantastik bir korku filmi ortaya çıakrtmışlar.Benim en çok hoşuma giden "tat alma"temalı olan filmdi.En azından diğer 4 tanesinden şaşırtıcı bir sonu vardı.Geri kalanı ise sıkıcılıktan öteye gidemeyen kısa filmlerdi.


İlk bölümde,hayatına giren parfüm satıcısı bir kadından parfüm alan genç adamın, parfümle dramını izliyoruz.Dram dediysem öööle ağlamkalı falan değil,biraz miğde bulandırı.Sen misin parfümü alan diyerekten filmimiz başlar ve parfümün etkili kokusundan dolayı genç adamın her işi muhteşem gider,hayatta çok başarılı olur kırmadığı fndık,fıstık ceviz kalmaz;ama herşeyin de bir bedeli vardır ve bu bedel yakında ortaya çıkacaktır.Sonunu söylemiyorum;KUDURUN! :)İkinci bölümde" görme"teması işlenir ve kafayı yemiş bir göz doktorunun,her hastasının gözünden aldığı özlerleri kendi gözüne damlatarak o hastanın geçmişe dair görüntülerini görür ve bu özleri şişeler;ama neden böyle bir çılgınlık yapmaktadır.Yine çatlayın söylemiyorum. :)

Üçüncü bölümde ise "dokunma"Anadolu'daki adıyla;DOKANMA temalı kısa film yer alıyor.Bu bölümde ise kör bir çocuk ailesi ile araba kazası yapıyor ve bir orman kenarındaki yolda zor durumda kalıyorlar.Annesi ve babası kötü durumda olan çocuk da ormanın içine girip yardım bulmaya giderken girdiği kulubede anne ve babasından daha beter bir durumla karşılaşıyor.Söööööölemem :))

Gelelim benim en beğendiğim bölüme "tat alma".Bu bölümde ise genç ve yakışıklı bir adam iş için garip bir şirkete gelir ve ne iş yapacağından da hiç haberi yoktur.Onu özel arabayla bu şirkete getiren kişiler,onun seçilmiş kişi olduğunu ve bu iş için çok uygun olduğunu söylerler okadar.Sekreter kız bile ser verir sır vermez ve işle ilgili açıklamayı yapacak müdüre bir süre sonra gelir ve genç adamı odasına çağırır.İşte merak edilen işin ne olduğu bu odanın içerisinde ortaya çıkar.NAH SÖYLERİM! :)

Hah nihayet son bölüm;"duymak"İşte iplerin koptuğu son kısa film.Bu bölümde ise bir kaç müzik adamı insanları öldüren bir bestenin üzerine çalışırlar ve bu besteyi piyanoda çalması için bağzı denekleri işe alırlar ve olanlar olur.

 Durum bundan ibaret.Film ilginizi çektiyse indirigandi yöntemini tavsiye ederim.İzlemeden önce tüm duyularınızı kontrolden geçirip sonra izlemeye koyulun ve şu an masanızın üzerinde duran parfüme bir kez daha bakın.Hadi iyi seyirler.2013 ABD yapımı
IMDb Puanı:5.0
Korkukolik Puanı:5 kısa filmden biri hariç diğerleri tırt.
Miko HughesJack Daniel StanleyEric EnglandNick EverhartEmily HaginsJesse HollandAndy Mitton

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder