18 Mart 2014 Salı

YAMYAM KAR ADAMI;BLOOD RUNS COLD

Bir kaç hafta önce izlemiş olduğum bu filmi aslında sıcağı sıcağına yazmak isterdim;ama bugüne kısmetmiş.İsveç,2011 yapımı Blood Runs Cold,biraz kafa dağıtmak için buzların içinde kiraladığı eve gelen küçük hanımefenimizin başına gelen saçmalıkları anlatıyor.

Güzel ve soğuk,esas kızımız evine ulaşmış,biraz ağlence ararken dışarı çıkmaya karar verir.Bu arada kar görüntüleri içinize işleyebilir.Hatta evin soğuk görüntüsü bile film de yer alan soğuk karakterlerin yapısıyla bütünleşmiş diyebiliriz.

Kızımız geceyi bir barda,tek başına eğlenerek geçirmek isterken,onu farkeden arkadaşlarının yanına gelmesiyle diğer üçlü gruba katılır.Üçlü grup,iki erkrek bir kadından oluşmaktadır ve böylelikle ilerleyen sahnelerde karşmıza çıkacak olan ölümsüz manyak için de av malzemeleri yavaştan ortaya çıkmaktadır.Ha bu arada bahsettiğim o iki erkekten biri esas kızımızın eski kırığıdır ki bu geceyi birlikte geçirmek için de,eski kırık için bir fırsat doğmuştur.


Neyyyse efenim eve geçilir ve bir süre ev de takılmaya başlarlar ve izleyici de bu süreç içerisinde,ayyy hadi yiiiaa birileri geberse de biraz eğlensek,diye can atmaktadır ve yavaştan yamyam katilimiz de ortalığa çıkmaya karar verir.

Nerden,nasıl çıktığı,amacının ne olduğu belli olmayan,tipi bir garip ki böööle kocaman aciiip gözlüklü filan ve hiç bir şekilde ölmeyen katil ise biraz tuhaftı açıkçası.Kurbanlardan birinin parmağını kopartıp yedikten sonra da yamyam kişiliğe bürünen sapık katil,ortalığa dehşet saçmaya başlar ve genç,ateşli gençlerimizin bu bok suratlı heriften kaçmaları okadar da kolay olmayacaktır.


 İzleyecek bir şey bulamıyorum abi;acaba ne izlesem diye düşünüyorsan izle.

İMDb Puanı: 4,2
2011 İsveç yapımı
 

Director:

Stars:

, , |

2 yorum:

 1. Fragmandan ve yorumundan çakma ("Fritt vilt" 2006) http://www.imdb.com/title/tt0808276/ gibi geldi, ki o iyiydi, şiddetliydi,keskindi. :)

  Birde sen mesela böyle işte; saw,cube serisi gibi filmleri severmişsin de onları gibi filmleri de tavsiye edermişsin. Mesela mesela ne güzel olur. :o)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saw, ,cube izledim tabii.Galiba izlemedigim yok gibi :) Benzer filmler denk gelirse tavsiyelerde bulunucam tabii.Seytanin Oteli benim de aklima gelmedi degil.O tutunca bunu da yapalim demisler galiba.Ama Fritt Vilt, sanki daha Hollywoodvari tarafı vardi.Bu film de o duygu yok.

   Sil